معرفی وبلاگ
تبلاگ نیوز،پایگاه خبری-وبلاگی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان برای انعکاس اخبار و رویدادهای وبلاگی سامانه وبلاگ تبیان و شناسایی و معرفی وبلاگ نویسان تبیان است
صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 532324
تعداد نوشته ها : 135
تعداد نظرات : 528
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

با ياد خدا

ديباچه ي عشق و عاشقي باز شود

دل ها همه آماده ي پرواز شود

با بوي معطر ماه رجب

شور و شعف خدايي آغاز شودبه نام حضرت دوست كه هر چه هست از اوست, عزيزان وبلاگ نويس, دوستان مهربانم درود و سلامتان باد.  در خدمت شما ياران خوب تبلاگ هستم با مطلبي كه اين روزها دغدغه ي شما دوستان تبلاگ نويس مي باشد و بارها در اين مورد از من سوال پرسيده بوديد,
" لينك كردن در وبلاگ چه آدابي دارد؟"

_____________________________________________________________________________

اضافه كردن آدرس سايتهاي ديگر در وبلاگ, علاوه بر اينكه باعث رضايت خوانندگان مي شود در افزايش رتبه وبلاگ شما  در موتورهاي جستجو تاثير زيادي دارد . اما اين عمل آدابي دارد كه از شما خوبان دعوت ميكنم تا پس از  مطالعه توصيه هاي زير به آنها عمل نماييد:

 
▪  تبادل لينك را به آنها خبر دهيد

قبل از قرار دادن لينك انها در وبلاگ خود, اين مورد را به آنها اطلاع دهيد.

از لينكهاي مرتبط بهره بگيريد

از لينكهائي استفاده كنيد كه خوانندگان شما را به سايتهاي مرتبط با موضوع وبلاگ  شما ارجاع دهند.

بعنوان مثال اگر وبلاگ  شما در زمينه توريسم است بيشتر از لينك سايتهايي استفاده كنيد كه اطلاعاتي را درباره شهر ها و مناطق مختلف آن در اختيار خوانندگان قرار ميدهد يا اينكه ليست رستورانها و مناطق تفريحي را  قرار دهيد.

اگر فروشنده عطر هستيد، سعي كنيد از لينكهاي مرتبط با عطر استفاده كنيد. مثلا سايتهايي را ليست كنيد كه درباره عطرهاي محتلف اطلاعاتي را ارائه مي كنند.

حال اگر يك وبلاگ سياسي داريد معلوم است كه درج وبلاگهاي سياسي ، سايتهاي خبري مرتبط و حتي خبرگزاري ها, وبلاگ شما را به يك مرجع كامل تبديل ميكند.

لينكها در معرض ديد بازديدكننده گان باشد

ليست لينكهاي خود را جائي قرار دهيد كه بازديدكنندگان شما بتوانند در زماني معقول و مناسب اين ليست را پيدا كند. به نظر عجيب است كه سايتي به شما بگويد كه لينك شما را در سايتش قرار داده و از شما بخواهد شما هم لينك آنها را در سايتتان قرار دهيد، اما زمانيكه به سايت آنها مراجعه مي كنيد نتوانيد لينك سايت خود را ببينيد.
حداكثر ۵۰ لينك درهر صفحه

در صفحه لينكها حداكثر ۵۰ لينك قرار دهيد. اگر سايت شما داراي بيش از ۵۰ لينك در هر صفحه باشد موتورهاي جستجو (بعنوان مثال گوگل) به سايت شما براي لينكهاي آن امتيازي نمي دهند و اينگونه صفحات را در نظر نمي گيرند. اگر ميخواهيد تعداد زيادي لينك در وبلاگتان  داشته باشيد آنها را در صفحه هاي گوناگون با عناوين مناسب قرار دهيد. دسته بندي كردن لينكها به بازديدكنندگان وبلاگ شما كمك مي كند كه آدرسهاي ليست شده را بهتر پيدا كنند.

▪  دسته بندي موضوعي لينك ها


اگر به هر دليلي تمايل داريد كه وب سايتها و يا وبلاگهاي غيرمرتبط را لينك دهيد , حتما در بخشي مجزا و با دسته بندي مناسب به اين كار بپردازيد.


▪ محتواي پيام شما كوتاه باشد

 به صاحبان سايت يا وبلاگ  پيامي كوتاه راجع به اينكه شما لينك آنها را در وبلاگ قرار داده ايد ارسال كنيد.  لزومي ندارد مطلبي طولاني درباره محتواي وبلاگ   بنويسيد.
اجازه دهيد توضيحات لازم درباره شما و محتواي وبلاگتان را در قسمت معرفي وبلاگتان ببينند.


▪ زمان درج لينك را اعلام كنيد   


اگر به كسي مي گوئيد كه تصميم داريد آنها را در بخش لينكهاي سايتتان معرفي كنيد، يا به آنها آدرس دقيق مكان لينك آنها را بدهيد و يا اينكه مشخص كنيد كه در چه زماني شما اين لينك را اضافه واهيد كرد.
هميشه اين زمانها را به ياد داشته باشيد. البته همانطور كه قبلا ذكر شد بهتر است قبل از اينكه به آنها اعلام كنيد ، لينكشان را در سايت قرار دهيد. اما گاهي مواقع بدليل بالا بودن حجم كار نياز است كه قبل از اضافه كردن لينك اين موضوع به اطلاع كاربر برسد و از او نظر خواهي شود. در اين موارد بايستي زمان ارائه لينك را حتما ذكر كنيد.

▪ لينكها را هرگز حذف نكنيد


به ياد داشته باشيد كه مجموعه لينكهاي شما بك منبع پر ارزش است كه بايستي هميشه آنها را در وبلاگ خود داشته باشيد. هيچگاه پس از اينكه لينك يك سايت را اضافه كرديد و به دارندگان آن سايت اين موضوع را اطلاع داديد ، لينك آنها را بدليل اينكه بازديدكننده اي ندارند حذف نكنيد.

به ياد داشته باشيد كه اضافه كردن لينك ديگران در وبلاگ مي تواند باعث افزايش رتبه وبلاگ شما در موتورهاي جستجو شود.

▪ از لينك به هر سايت يا وبلاگي خودداري كنيد

لينك هاي وبلاگ شما نشاني از علايق سياسي ،اجتماعي و ... و در يك كلام شخصيت شماست ،  از لينك كردن وبلاگ هايي كه با منش و سبك رفتاري و زندگي و تفكرات شما همخواني ندارد و همچنين از لينك كردن وبلاگ هايي كه   خلاف عرف، قانون و نظام حاكم در جامعه سخن مي گويند خودداري كنيد.

 ▪  لينكهاي به روز داشته باشيد


برخي از وبلاگها پس از مدتي تغيير آدرس مي دهند يا به صورت رسمي تعطيلي خود را اعلام مي كنند و يا صفحه اي كه بدان لينك داديد را از روي وب برمي دارند در همه حالات نگه داشتن آدرس لينك اين وبلاگها و وب سايتها باعث سردرگمي و ناراحتي بازديدكنندگانتان مي شود پس  هر چند وقت يك بار  لينك هايتان را بررسي نماييد.

اميدوارم  با رعايت اين نكات, بتوانيد وبلاگي پر بازديد و پر محتوا داشته باشيد.
اگر نكات مهمي در ذهن شما ميگذرد كه لازم به يادآوري است و من فراموش كردم در صفحه ي نظرات ذكر كنيد.                      رجب بهانه اي است براي دوستي با خدا ،
                                     لحظه هايت سرشار از اين دوستي باد.

1392/2/25 12:34
X