معرفی وبلاگ
تبلاگ نیوز،پایگاه خبری-وبلاگی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان برای انعکاس اخبار و رویدادهای وبلاگی سامانه وبلاگ تبیان و شناسایی و معرفی وبلاگ نویسان تبیان است
صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 532096
تعداد نوشته ها : 135
تعداد نظرات : 528
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

مصاحبه با مدير سامانه تبلاگ

 

سركار خانم پري نوش

تبلاگ

 

بروبچه هاي تبلاگ خوب خبر دارند كه اينجا يك مدير دارد كه حسابي براي آن تلاش مي كند. بله خانم پري نوش را مي گويم. اين ويژه نامه بهترين فرصتي بود كه سراغ ايشان برويم و گپ و گفت تبلاگي با ايشان داشته باشيم كه هم شما با ايشان آشنا شويد و هم تبلاگ را از زبان مديرش بشناسيد.

خانم پري نوش سلام

لطف كنيد خودتون رو معرفي كنيد.

سلام. زهره پري نوش هستم. حدود 10 سال است كه افتخار همكاري و فعاليت در سايت تبيان را دارم. در بخش هاي مختلف سايت تبيان فعاليت داشتم و هم اكنون افتخار همكاري و فعاليت با بخش شبكه اجتماعي (باشگاه كاربران) را دارم.

 

سامانه ي تبلاگ از چه  سالي راه اندازي شده است و روند تغييرات و پيشرفت وبلاگ ها چطور بوده است؟

سامانه وبلاگ از اواخر سال 84 راه اندازي شده و تاكنون نزديك به 13 هزار وبلاگ در تبيان به ثبت رسيده است. با توجه به اينكه تبليغات كمي در بخش وبلاگ هاي تبيان داشته ايم اما استقبال خوبي شده است.

تعداد وبلاگ ها در سامانه ي تبلاگ چه اندازه ايست و تا به حال چند پست در اين سامانه ارسال شده است؟

تاكنون حدود 13 هزار وبلاگ  و حدود 124000 هزار پست در وبلاگ به ثبت رسيده است و اين تعداد هر روز در حال افزايش است.

 

تقاضاي من از وبلاگ نويسان عزيز اين است كه سعي نمايند وبلاگ هاي خود را هميشه به روز نماييد و تعامل و ارتباط خود را با كاربران ديگر داشته باشند.

 

سعي نمايند از مطالب و دست نويس هاي خود استفاده نمايند و يا اگر مطلبي را از سايت ديگري در وبلاگ تان قرار مي دهيد آدرس منبع را ذكر نماييد

كاربران بيشتر در چه موضوعاتي وبلاگ مي نويسند؟

موضوعات متنوع و بسيار آموزنده و خواندني در وبلاگ هاي تبيان وجود دارد. اما مطالبي با موضوعات "مهدويت"، مذهبي و مطالب طنز بيشترين آمار را به خود اختصاص داده است.

 

بعضيها مي گويند تبلاگ چندان شلوغ نيست، نظر شما چيست؟

شايد به خاطر ناشناخته بودن وبلاگ هاي تبيان اين تصور به وجود آمده باشد. استقبال از وبلاگ هاي تبيان بسيار خوب بوده است و كاربران به خوبي در اين بخش به فعاليت مي پردازند. ما كاربران بسياري داريم كه حتي بيش از يك و يا دو وبلاگ در تبيان به ثبت رسانيده و فعاليت مي كنند.

براي تشويق كاربران تبياني در عرصه ي وبلاگ نويسي تا به حال چه كارهايي انجام شده و براي بعد از اين چه راهكارهايي پيشنهاد مي كنيد؟

خوشبختانه با زحمات و تلاش هاي همكاران خوب ما در بخش فني به تازگي نسخه جديد وبلاگ هاي تبيان رونمايي شده است. در اين بخش امكانات بسيار زيادي براي وبلاگ نويسان در نظر گرفته اند كه اميدواريم دوستان از كليه اين خدمات بتوانند به خوبي استفاده نمايند. انشاالله به زودي مسابقه اي در زمينه وبلاگ نويسي برگزار خواهيم نمود كه از طريق اطلاعيه ها آن را اطلاع رساني خواهيم نمود.

توقع شما به عنوان مديريت بخش تبلاگ از كاربران خصوصاً كاربران وبلاگ نويس چيه؟

شايد توقع كلمه بزرگي باشد. ولي تقاضاي من از وبلاگ نويسان عزيز اين است كه سعي نمايند وبلاگ هاي خود را هميشه به روز نماييد و تعامل و ارتباط خود را با كاربران ديگر داشته باشند.

سعي نمايند از مطالب و دست نويس هاي خود استفاده نمايند و يا اگر مطلبي را از سايت ديگري در وبلاگ تان قرار مي دهيد آدرس منبع را ذكر نماييد.

بهترين خاطره اي كه از تبلاگ دارين رو براي ما تعريف مي كنيد؟

تعامل من در بخش وبلاگ ها با كاربران بسيار نيست. ولي به طور مجموع كار با كاربر شيريني ها و خاطرات خاص خودش را دارد.

مسابقه اي كه در سال گذشته برگزار شد "جشنواره وبلاگ نويسي 8 سال مقاومت، سي سال پايداري" و استقبال بي نظير دوستان براي شركت در اين مسابقه براي من خاطره ي خوبي بود. مطالب خواندني و زيبايي كه كاربران ارسال نموده بودند بسيار زيبا بود كه بار آموزشي بسيار زيادي براي من داشت.

 

جذاب ترين مطلبي كه در اين بخش خوندين چي بوده؟

هر كدام از مطالب جذابيت هاي خاص خودش را دارد. براي من خواندن مطالب طنز در اين بخش  بسيار جذاب است.

ميتونيد في البداهه اسم ده تا وبلاگ نويس تبياني رو نام ببريد؟

مشكوك، سفيد مثل شب، پيامبر رحمت، شاعرانه ياس خاكي، زاگزاگ، گوناگون، سحاب رحمت, نويد رهايي از فرقه تروريستي رجوي، يه وبلاگ خوشمزه، بندر اسپورت، مادران مذهبي، في البداهه. فكر كنم بيشتر شد ولي اگه مي تونستم اسامي كليه وبلاگ نويسان تبياني رو در اين بخش ذكر مي كردم تا بتونم از اين عزيزان تشكر كنم.

خانم پري نوش عزيز از اينكه وقتتون رو در اختيار ما گذاشتيد نهايت تشكر رو دارم.

 


باشگاه كاربران تبيان - فاطمه مرادي نسب


1390/4/23 12:46
X