معرفی وبلاگ
تبلاگ نیوز،پایگاه خبری-وبلاگی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان برای انعکاس اخبار و رویدادهای وبلاگی سامانه وبلاگ تبیان و شناسایی و معرفی وبلاگ نویسان تبیان است
صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 532154
تعداد نوشته ها : 135
تعداد نظرات : 528
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم
وَالْفَجْرِ  وَلَيَالٍ عَشْرٍ  وَالشَّفْعِ وَالْوَتْرِ  وَاللَّيْلِ إِذَا يَسْرِ 


سلامي صميمانه خدمت يكايك دوستان  عزيزم در اين هواي پر شور و شعف بهمن ماه
از خداوند مهرآفرين خواستارم كه روز به روز بر شادماني دل هاي شما بيفزايد. عرض كنم خدمت شما همبلاگي هاي عزيز تر از جانم كه دوستاني هميشه و هر روزه اين سوال مهم را از من مي پرسند كه " آمار وبلاگم رو چطور افزايش دهم؟"
لذا بر آن شدم تا اين پست را اختصاص دهم به راهكارهاي افزايش بازديد وبلاگ...

1-اولين قدم براي داشتن وبلاگي پر بازديد ثبت آدرس وبلاگ شما در موتور هاي جستجوست.

براي ثبت وبلاگ خود در گوگل وارد اين لينك شويد . در قسمت URL آدرس وبلاگ خود را به اين صورت وارد كنيد (http://YOUR.teblog.com) سپس روي گزينه (نشاني وب را به فهرست بيفزا) كليك كنيد ، بهتر است در دو روز اين عمليات را انجام دهيد .

يك هفته تا ده روز طول ميكشد تا وبلاگ شما در موتورهاي جستوجو وارد شود ، براي تست اينكه وبلاگتان در گوگل ثبت شده يا خير اين عبارت را در گوگل جستوجو كنيد .
site:
http://YOUR.tebyan.com

2- سعي كنيد از كپي كردن مطالب از سايت ها و وبلاگ ها پرهيز كنيد. اما در صورتي كه مطلب مورد نظر را از سايتي كوپي ميكنيد حتما قبل از كوپي كردن آن در وبلاگ خود آن را در نوت پد كوپي كنيد  چرا كه بسياري از سايت ها در متن خود از لينك استفاده مي كنند و وقتي شما مطلب را مستقيم از سايتي برمي داريد و در وبلاگتان قرار دهيد گوگل دقيقا متوجه مي شود كه مطلب كپي است و از كجا كپي شده ، اما وقتي مطلب را در اين فايل قرار دهيد و بلافاصله همان مطلب را از اين فايل كپي كرده و در وبلاگ درج كنيد . لينك ها و كدهاي اضافي كه در متن به صورت مخفي وجود دارد حذف مي شود و مطلب خالص را در وبلاگتان درج ميكنيد ، البته سعي كنيد حتما بعد از خواندن كل مطلب مورد نظر با قلم خود مطلب را بازنويسي كنيد يا تغييراتي در آن ايجاد كنيد.

3- دقت داشته باشيد وبلاگ شما جلوه بيشتري دارد اگر  مطالب  را با تصاوير در سايز متناسب و مرتبط همراه كنيد.

4- از لينك وبلاگ خودتان در مطلبتان استفاده كنيد. برخي كلمات را انتخاب كنيد و  آن كلمه را به صفحه اول وبلاگتان لينك كنيد . علت اينكار اين است كه مخاطبين وبلاگ هايي كه از وبلاگ شما كوپي كرده اند ممكن است روي لينك هايي كه در متن قرار داديد كليك كنند و وارد وبلاگ شما شوند و بازديد وبلاگ شما بالاتر مي رود. در نتيجه هرگز از كدهاي راست كليك ممنوع و قفل انتخاب متن استفاده نكنيد و اجازه دهيد محتوي وبلاگ شما با اين ترفند كپي شود و از كپي كردن ها سود ببريد .

5- بخشي از چند خط از متن را در بخش اصلي وبلاگ درج كنيد و متن اصلي را در ادامه مطلب قرار دهيد . اين روش دو حسن دارد ، اول اينكه صفحه اصلي وبلاگ شما مرتب است و شلوغ بنظر نمي رسد ، دوم اينكه بيننده هر مطلبي كه دوست دارد مطالعه كند روي ادامه مطلب كليك مي كند و آمار بازديد وبلاگ شما بالاتر مي رود .

6- وبلاگتان را پشت سر هم بروز نكنيد ، از درج مطلب در آينده استفاده كنيد و در هر 24 ساعت حداقل 1 مطلب و حداكثر 2 مطلب درج كنيد .  به اين صورت فرصت مي دهيد كه گوگل مطالب را شناسايي كند ، چنانچه پشت سر هم مطلب را در وبلاگ قرار دهيد بسياري از مطالب در گوگل شناسايي نمي شود و زحمات شما بي ثمر   باقي خواهد ماند .

7-قالب ساده اي براي وبلاگتان انتخاب كنيد و با قرار دادن كد هاي مختلف جاوا ورود بازديد كننده را به وبلاگتان سخت نكنيد.

8- مطالب وبلاگتان را موضوع بندي كنيد.

9- حتما با ديگر وبلاگ ها تعامل و تبادل لينك داشته باشيد.

10-  توجه كنيد كه با فعاليت در فوروم ها و شبكه هاي اجتماعي ( در صورتي كه آدرس وبلاگ خود را در امضا يا پروفايلتان وارد كرده باشيد) ميتوانيد به طور چشمگيري بر مخاطبين وبلاگ خود بيافزاييد ( انجمن وبلاگ نويسان - شبكه اجتماعي )

                                                                لبهايتان به غنچه لبخند مزين باد


برگرفته از سايت پيچك با اندكي تغيير


1391/11/18 15:30
X